Články

Tělové svíce patří mezi alternativní a holistickou metodu.

Téměř každá kultura po celém světě používá svíčky k obřadům, rituálům a oslavám. Zdá se, že s jejich světlem přichází zvláštní energie a symbolika. A když se použijí k meditaci či rituálu, mohou být docela mocné.

Bílá je nejčastější barva svící. Je univerzální a v naší kultuře nejvýznamnější duchovní barva. Představuje vše čisté a posvátné. Považuje se za univerzální barvu, to znamená, že může nahradit jinou chybějící svíci nebo doplnit. Používá se velmi často při různých náboženských obřadech, k osvětlení oltáře, pro ochranu a očistu. Pokud se používá...

Oheň představuje sílu a vůli, proto je rituální svíčka ideální pro stanovení cílů a práci na jejich realizaci. Svíčka pro nás dělá kouzlo, slouží nám k jasnosti, soustředění a nasměrování k našemu záměru do světa.

Prvním přírodním voskem, který lidstvo používalo k výrobě svíček, je včelí vosk. Včelí vosk je drahý nejen kvůli obtížné metodě získání, ale také kvůli jeho vlastnostem. Během spalování eliminuje negativní ionty do atmosféry. Díky tomu se vzduch kolem hořící svíčky přirozeně čistí. Při spalování uvolňuje charakteristický nasládlý zápach. Je to také...

08.01.2021

23. - 1. hodina
Začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí anebo nemohou spát.
1. - 3. hodina
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník...

Pokud jste jako já, pak víte, že vidět a cítit krásné květiny vám může připadat úžasné, nemluvě o tom, jak krásná kytice dokáže proměnit jakýkoli prostor. Pak vás asi nepřekvapí, že používání léčivých květových esencí se používá po celém světě. Je to částečně způsobeno vznikajícím oborem vibračního lékařství.

Naše společnost se neustále snaží emoce snižovat, skrývat a měnit. Ale bez ohledu na to, co děláme, naše emoce tady budou vždy.

Příroda je klidná, příroda nesoudí, příroda prostě je. Být uzemněn je populární fráze. I když to může znít jako byste museli ležet na zemi, abyste toho dosáhli - je to mnohem méně doslovné než to. Je to spíš stav bytí.