KRANIOSAKRÁLNÍ RELAXACE

Lidský organismus je naprosto dokonalý systém, kde je vše vzájemně provázáno. Důsledkem stresu, psychologických vlivů nebo fyzického zranění, vzniká v těle omezení či trauma. Trauma je doprovázeno silným emočním nábojem (emocí - strachem, hněvem, lítostí) a tato emoce je zapouzdřena v těle.

Kraniosakrální relaxace je velmi jemná, neinvazivní, ale účinná metoda, kterou umíme navodit stav hlubokého uvolnění těla a mysli, tak aby tělo klienta, které disponuje vysokou inteligenci, aktivovalo vnitřní moudrost a spustilo samoléčebné mechanismy v klientově těle i duši. Cílem terapie je navození stavu harmonie a rovnováhy celého systému - tělo, mysl, emoce. Tato metoda působí na úrovní tělesné, duševní i psychické, při zpracování tělesných blokací se zároveň ladí i duševní stránka. Tato metoda nám umožňuje pracovat s celým systémem těla a emocemi, s napětím v nervovém systému, s plazím mozkem, kde jsou především uloženy naše traumatické otisky. Čím víc se mysl uvolní do prázdnoty relaxace, tím víc umožní tělu procesy jeho samoléčby.

Kraniosakrální terapie (cranio = lebka a sacrum = křížová kost) vylaďuje rytmus, který pulzuje hluboko uvnitř fyziologického systému. Stav rytmu ovlivňuje pohybové funkce, myšlení i emoce. Tělo má v sobě zakódovanou hlubokou moudrost a "vrozený plán léčení", od něhož je sice mnohdy životem odstřiženo, je to samotné tělo klienta, jenž si říká, které téma chce zpracovávat a jaké struktuře a části těla je potřeba v ten moment věnovat pozornost. Ani klient ani praktikant svou vůlí nerozhodují, co se bude při ošetření dít. Oba jsou vedeni vyšší moudrostí těla.

 • proti stresu, únavě a poruchám spánku, deprese, úzkosti
 • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků
 • jako podpora v procesu osobního růstu
 • během těhotenství jako podpora a příprava na porod
 • jako terapie po traumatickém porodu
 • při bolestech pohybového ústrojí, zad, páteře a kloubů
 • při bolestech hlavy a migrénách
 • při problémech s metabolismem a imunitním systémem
 • v rekonvalescenci po operacích a úrazech
 • během hormonální nerovnosti
 • při poruchách učení, hyperaktivitě nebo začínajících růstových problémech, plačtivé nebo úzkostné dítě


 • Kraniosakrální relaxací propojují s květovými esencemi, obě tyto terapie se na člověka, dívají celostně, tzn. berou ohledy na vše co se člověku děje, co prožívá, co prožil, jaké vztahy člověk žije, zda ho naplňuje práce, zda v minulosti prožil trauma, nehodu, trápení, operaci, zda se s něčím léčí, jaké nemoci měl. Terapie má relaxační účinek, je vhodná i jako prevence a podpora ke zdravému nastavení člověka, posiluje vitalitu, energií a je také vhodná při cestě osobního rozvoje. Terapeut je prostředník, který jemným dotekem komunikuje s tělem a skrze jemný dotek se vaše tělo ladí do svého středu.

VĚDOMÁ CESTA K MIMINKU

Toužíte po miminku, jste po zdravotní stránce v pořádku a miminko nepřichází, příčinou může být emocionální neplodnost, kdy nezpracované prožitky, emoce a myšlenky mohou být příčinou nezdaru, umím nalézt nevědomé příčiny neplodností, uvolnit obavy spojené s těhotenstvím a porodem, zpracovat minulé prožitky z předchozího porodu, tak abyste mohly psát váš nový, radostný příběh, podpoříme zdravé, klidné těhotenství a porod. Podpořím vás v hledání vaší cesty a vaší ženské síly. Pracuji celostně s alternativními přístupy k přirozenému početí květových esencí vhodných pro neplodnost, těhotenství, porod, kraniosakrální relaxací, metodou energetické psychoterapie EFT.    Pracuji celostně na všech úrovních, protože tělo i mysl propojené jsou. Na úrovní fyzické (trauma, jizvy, operace, srůsty). Na úrovní mentální a duševní -práce s emocemi (pocity), podvědomím, myšlenkami a podobně. Na tuto cestu mě přivedl i můj osobní příběh.

KDE MOHU POMOCI 

Obnovení a srovnání menstruačního cyklu, úleva od menstruačních bolestí

Detoxikace organismu nejen po vysazení hormonální antikoncepce

Harmonizace hormonální soustavy  a  nervové soustavy 

Uvolnění stresů, emočních zranění a bloku nejen z oblastí pánve

Uvolnění porodních traumat našich či našich předků z buněčné paměti

♥  Pojmenování přesvědčení a vzorů, které na nevědomé úrovni brání početí miminka (mnohdy je to v hlavě)

Empatické uvolnění prožitků z předchozích zamlklých těhotenství, potratů a mimoděložního těhotenství

Kraniosakrální ošetření po mimoděložním těhotenství, ošetření jizev, podpora obnovení zdraví v oblasti pánve

 Kraniosakrální ošetření po císařském řezu, ošetření jizev, tkání, podpora pro rychlejší regeneraci

♥ Relaxační techniky pro pánevní dno, propojení se svým tělem, otevření se vnitřní moudrosti ženského těla

Podpoříme zdravé procesy v těle pro přirozené početí

♥ Péče a podpora v průběhu těhotenství, příprava k porodu

Péče o tělo a příprava  na umělé oplodnění nebo k IVF

 Regenerace těla pro obnovení vitální síly a pročištění těla, po nevydařeném IVF

Poporodní integrace, uvolnění traumatického prožitku z  příchodu na svět u maminky i miminka (klešťový porod, neproběhl bonding, akutní císařský řez)

Péče o děti

♥  pre/postnatální traumata z porodu, poporodní adaptace, rané traumata, pláčtivé, úzkostné dítě

♥  strachy a noční děsy, problémy s usínáním, žárlivost na sourozence přílišné upnutí na rodiče, nástup do školky

♥  nástup do školy, poruchy soustředění, psychomotorický neklid, ADHD

♥ rozvod/rozchod rodičů, stěhování, změny v životě dítěte  


KVĚTOVÉ ESENCE

Květová terapie pohlíží na člověka celostním způsobem tzn. bere ohledy na vše co se člověku děje, jaké vztahy žije, zda ho naplňuje jeho práce, zda má nějaké koníčky, zda umí odpočívat, zda sportuje. Zda v minulosti prožil nějaké trápení, trauma, nehodu, nemoc.

Při výběru esencí se orientujeme dle duševního stavu člověka, otázkami, které mu pokládáme se můžeme hodně dozvědět o jeho povaze, trápení, které má a které ho přivádějí na konzultaci, to vše vede ke správnému výběru esencí.

Terapie vychází z toho, že převážná část našich fyzických potíží je způsobena nerovnováhou našich emocí. Náš systém může být v nerovnováze z několika důvodu, určitých myšlenek, pocitů nebo zážitků, esence nám pomáhají uvolnit hluboce zakořeněné pocity a přesvědčení, negativní programy a vzorce chování, které nám již neslouží, dochází k léčení a rozpouštění bloků, starostí, a strachu. Dochází k obnovení energie, radosti a vnitřního klidu.

S esencemi krok za krokem odstraňujeme různé vrstvy emocí, nálad, myšlenek a vzorců, které jsme si během let nasbírali, abychom se dostali ke své pravé přirozeností.

Květová terapie je založena na léčivých schopnostech přírody, kdy se květiny již od pradávna používali k léčbě nemocí, harmonizaci člověka a ke zklidnění mysli.

Velmi dobře se doplňují a podporují esence s bylinkami, bylinky slouží ke zmírnění bolestí a působí na naše fyzické tělo a esence působí na zklidnění mysli a na naše jemnější těla.

Esence jsou přírodní holistické léky, které vás jemně, ale mocně spojují s láskou ve vašem srdci a moudrostí vaší duše..

V práci s klienty i pro mě samotnou jsou první volbou esence Love remedies, Indigo esence a Pregnancy esence. Více info o jednotlivých druzích esencí najdete...

METODA EFT - ENERGETICKÁ PSYCHOLOGIE 

EFT patří mezi techniky energetické nebo také meridiánové psychologie. Spojuje v sobě cílený psychologický rozhovor a tzv. tapping - poklepávání na akupresurní body jednotlivých meridiánů (drah, kterými proudí energie v našem těle).

Při ošetření pomocí EFT dochází k uvolnění zablokované energie spojené s bolestivou emocí a zároveň oddělení této emoce od myšlenek, které ji provázely. Tím přetneme začarovaný kruh mezi myšlenkou, emocí a reakcí fyzického těla. Můžeme tak změnit svůj postoj k události, traumatu a situaci, které se emoce i myšlenky týkaly, a zamezit tomu, aby ona zkušenost či prožitek působily v našem těle chronické blokády a další obtíže.

S EFT dosahujeme skvělých výsledků nejen při zpracovávání traumatických prožitků z minulosti, ale i při řešení fobií, závislostí, nízkého sebevědomí nebo vztahových obtíží.

V kombinaci s tzv. Matrix reimprinting dle Mgr. S. Emmerlingové pracuji s EFT i na raných traumatech - prekoncepčních i koncepčních, pre/postnatálních i traumatech z porodu samotného.


Ráda zodpovím vaše otázky, napište mi 

Konzultace/terapie

V příjemné atmosféře si budeme povídat o tom jak se cítíte, co prožíváte, co vás trápí, čeho se bojíte. Důležité jsou pro mě vaše emoce. Konzultaci můžeme doplnit o dotazník nebo vybrat esence intuitivně právě pro vás. Někdy je těžké sebrat sílu a dostat se ze složité situace, nebo změnit své vzorce chování, převzaté programy a negativní myšlení. Upřímnost k sobě a vůle chtít něco změnit, jsou podněty pro účinek esencí. Uvolnění se dostavuje i díky tomu, že jste na svých problémech začali vědomě pracovat a situaci řešit.

Objednat na terapií/konzultaci

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
   T: +420 775 234 669                    email: kvetoveesence@seznam.cz                  FB kvetovaterapieessencies                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!