KVĚTOVÉ ESENCE

Květová terapie pohlíží na člověka celostním způsobem tzn. bere ohledy na vše co se člověku děje, jaké vztahy žije, zda ho naplňuje jeho práce, zda má nějaké koníčky, zda umí odpočívat, zda sportuje. Zda v minulosti prožil nějaké trápení, trauma, nehodu, nemoc.

Při výběru esencí se orientujeme dle duševního stavu člověka, otázkami, které mu pokládáme se můžeme hodně dozvědět o jeho povaze, trápení, které má a které ho přivádějí na konzultaci, to vše vede ke správnému výběru esencí.

Terapie vychází z toho, že převážná část našich fyzických potíží je způsobena nerovnováhou našich emocí. Náš systém může být v nerovnováze z několika důvodu, určitých myšlenek, pocitů nebo zážitků, esence nám pomáhají uvolnit hluboce zakořeněné pocity a přesvědčení, negativní programy a vzorce chování, které nám již neslouží, dochází k léčení a rozpouštění bloků, starostí, a strachu. Dochází k obnovení energie, radosti a vnitřního klidu.

S esencemi krok za krokem odstraňujeme různé vrstvy emocí, nálad, myšlenek a vzorců, které jsme si během let nasbírali, abychom se dostali ke své pravé přirozeností.

Květová terapie je založena na léčivých schopnostech přírody, kdy se květiny již od pradávna používali k léčbě nemocí, harmonizaci člověka a ke zklidnění mysli.

Velmi dobře se doplňují a podporují esence s bylinkami, bylinky slouží ke zmírnění bolestí a působí na naše fyzické tělo a esence působí na zklidnění mysli a na naše jemnější těla.

Esence jsou přírodní holistické léky, které vás jemně, ale mocně spojují s láskou ve vašem srdci a moudrostí vaší duše..

V práci s klienty i pro mě samotnou jsou první volbou esence Love remedies, Indigo esence a Pregnancy esence. Více info o jednotlivých druzích esencí najdete...

KRANIOSAKRÁLNÍ RELAXACE

Lidský organismus je naprosto dokonalý systém, kde je vše vzájemně provázáno. Důsledkem stresu, psychologických vlivů nebo fyzického zranění, vzniká v těle omezení či trauma. Trauma je doprovázeno silným emočním nábojem (emocí - strachem, hněvem, lítostí) a tato emoce je zapouzdřena v těle.

Kraniosakrální relaxace je velmi jemná, neinvazivní, ale účinná metoda, kterou umíme navodit stav hlubokého uvolnění těla a mysli, tak aby tělo klienta, které disponuje vysokou inteligenci, aktivovalo vnitřní moudrost a spustilo samoléčebné mechanismy v klientově těle i duši. Cílem  je navození stavu harmonie a rovnováhy celého systému - tělo, mysl, emoce. Tato metoda působí na úrovní tělesné, duševní i psychické, při zpracování tělesných blokací se zároveň ladí i duševní stránka. Tato metoda nám umožňuje pracovat s celým systémem těla a emocemi, s napětím v nervovém systému, s plazím mozkem, kde jsou především uloženy naše traumatické otisky. Čím víc se mysl uvolní do prázdnoty relaxace, tím víc umožní tělu procesy jeho samoléčby.

Tělo má v sobě zakódovanou hlubokou moudrost a "vrozený plán léčení", od něhož je sice mnohdy životem odstřiženo, je to samotné tělo klienta, jenž si říká, které téma chce zpracovávat a jaké struktuře a části těla je potřeba v ten moment věnovat pozornost. Ani klient ani praktikant svou vůlí nerozhodují, co se bude při ošetření dít. Oba jsou vedeni vyšší moudrostí těla.

 • proti stresu, únavě a poruchám spánku, deprese, úzkosti
 • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků
 • jako podpora v procesu osobního růstu
 • během těhotenství jako podpora a příprava na porod
 • jako terapie po traumatickém porodu
 • při bolestech pohybového ústrojí, zad, páteře a kloubů
 • při bolestech hlavy a migrénách
 • při problémech s metabolismem a imunitním systémem
 • v rekonvalescenci po operacích a úrazech
 • během hormonální nerovnosti
 • při poruchách učení, hyperaktivitě nebo začínajících růstových problémech, plačtivé nebo úzkostné dítě


 • Kraniosakrální relaxaci propojují s květovými esencemi, obě tyto metody se na člověka, dívají celostně, tzn. berou ohledy na vše co se člověku děje, co prožívá, co prožil, jaké vztahy člověk žije, zda ho naplňuje práce, zda v minulosti prožil trauma, nehodu, trápení, operaci, zda se s něčím léčí, jaké nemoci měl. Relaxace je vhodná i jako prevence a podpora ke zdravému nastavení člověka, posiluje vitalitu, energií a je také vhodná při cestě osobního rozvoje. 

VĚDOMÁ CESTA K MIMINKU

Toužíte po miminku, jste po zdravotní stránce v pořádku a miminko nepřichází, příčinou může být emocionální neplodnost, kdy nezpracované prožitky, emoce a myšlenky mohou být příčinou nezdaru, umím nalézt nevědomé příčiny neplodností, uvolnit obavy spojené s těhotenstvím a porodem, zpracovat minulé prožitky z předchozího porodu, tak abyste mohly psát váš nový, radostný příběh, podpoříme zdravé, klidné těhotenství a porod. 

Pracuji celostně s alternativními přístupy k přirozenému početí, pomocí květových esencí vhodných pro neplodnost, těhotenství, porod, kraniosakrální relaxací, metodou energetické psychoterapie EFT. Fyzická úroveň (trauma, jizvy, operace, srůsty). Na úrovní mentální a duševní -práce s emocemi (pocity), podvědomím, myšlenkami a podobně. Na tuto cestu mě přivedl i můj osobní příběh.

KDE MOHU POMOCI 

Obnovení a srovnání menstruačního cyklu, úleva od menstruačních bolestí

Detoxikace organismu nejen po vysazení hormonální antikoncepce

Harmonizace hormonální soustavy  a  nervové soustavy 

Uvolnění stresů, emočních zranění a bloku nejen z oblastí pánve

Uvolnění porodních traumat našich či našich předků z buněčné paměti

♥  Pojmenování přesvědčení a vzorů, které na nevědomé úrovni brání početí miminka (mnohdy je to v hlavě)

Empatické uvolnění prožitků z předchozích zamlklých těhotenství, potratů a mimoděložního těhotenství

Kraniosakrální ošetření po mimoděložním těhotenství, ošetření jizev, podpora obnovení zdraví v oblasti pánve

 Kraniosakrální ošetření po císařském řezu, ošetření jizev, tkání, podpora pro rychlejší regeneraci

♥ Relaxační techniky pro pánevní dno, propojení se svým tělem, otevření se vnitřní moudrosti ženského těla

Podpoříme zdravé procesy v těle pro přirozené početí

♥ Péče a podpora v průběhu těhotenství, příprava k porodu

Péče o tělo a příprava  na umělé oplodnění nebo k IVF

 Regenerace těla pro obnovení vitální síly a pročištění těla, po nevydařeném IVF

Poporodní integrace, uvolnění traumatického prožitku z  příchodu na svět u maminky i miminka (klešťový porod, neproběhl bonding, akutní císařský řez)

Péče o děti

♥  pre/postnatální traumata z porodu, poporodní adaptace, rané traumata, pláčtivé, úzkostné dítě

♥  strachy a noční děsy, problémy s usínáním, žárlivost na sourozence přílišné upnutí na rodiče, nástup do školky

♥  nástup do školy, poruchy soustředění, psychomotorický neklid, ADHD

♥ rozvod/rozchod rodičů, stěhování, změny v životě dítěte  


Ráda zodpovím vaše otázky, napište mi 

Objednat na terapií/konzultaci

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
   T: +420 775 234 669                    email: kvetoveesence@seznam.cz                  FB kvetovaterapieessencies                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!