Co jsou květové esence

24.03.2020

Co jsou květové esence?

Pokud jste jako já, pak víte, že vidět a cítit krásné květiny vám může připadat úžasné, nemluvě o tom, jak krásná kytice dokáže proměnit jakýkoli prostor. Pak vás asi nepřekvapí, že používání léčivých květových esencí se používá po celém světě. Je to částečně způsobeno vznikajícím oborem vibračního lékařství.

Všechny květiny mají vrozenou moudrost, kterou s námi láskyplně sdílejí. Každá květina má své vlastní poselství - a své terapeutické vlastnosti. Je pravděpodobné, že pokud vás přitahuje určitá květina, je to proto, že na hluboké emoční úrovni poskytuje něco, co ve svém životě potřebujete.

Tyto krásné květiny posílají  zprávu "zamiluj se do toho, co je". Když dovolíte, aby vám pomohla květová esence, náš život bude krásnější a zdravější, ale to nejsou nové informace.

Po staletí lékaři v mnoha kulturách používali květiny pro své terapeutické vlastnosti. Císař Shen Nung (považován za otce čínské bylinné medicíny) psal o léčebných přínosech několika druhů orchidejí. (Psal také o léčivých vlastnostech konopí .) Dnes se v Číně orchideje nadále používají pro své terapeutické vlastnosti a jsou považovány za užitečné při léčbě emocí.,

Co jsou květové esence?

Květové esence nebo květové prostředky jsou tinktury vyrobené z kvetoucí části rostliny. Voda zachycuje energetický otisk květu. Na rozdíl od éterických olejů nebo bylinných přípravků, které obsahují fyzikální látky extrahované z rostlin, neexistuje žádná fyzická část květiny v květinové esenci, pouze její léčivé vibrace. A každá květina má jinou léčivou kvalitu.

Květové esence nabízejí skvělý způsob, jak se léčit a růst, protože působí jako katalyzátory změn na hluboké emoční úrovni. Mezi pozitivní změny, které mohou nastat při používání květinových esencí, patří pocit sebevědomí a kreativity, prožívání větší radosti, více odpuštění, navazování lepších vztahů, větší jasnost a zaměření, a dokonce i kultivace hlubšího spojení s vaším Vyšším Já.

Když používáte květovou esenci, spojujete se na duchovní úrovni s přírodou a svými průvodci. Nebuďte překvapeni, pokud si začnete objasňovat svůj životní účel při používání květových esencí.

Jak fungují květové esence?

Na rozdíl od léčiv, která potlačují příznaky, fungují květové esence principem rezonance v jemném těle, kde začíná nerovnováha. Jinými slovy, působení květinových esencí je energetické, nikoli biochemické. Všechny rostliny mají jedinečný vzor vibrační energie a květina je vrcholem této energie. Někdy fungují květové esence okamžitě; jindy můžete cítit účinky rozvíjet ve dnech nebo týdnech, vrstva po vrstvě.

Výzkum v oblasti psychoneuroimunologie ukazuje jasný vztah mezi fyzickou nemocí, stresem a emočním výhledem. Květové esence pracují na energetické úrovni, aby se zaměřily na základní emoce, uvolňovaly nežádoucí vzorce a přitahovaly to, co je pro vás pravé.

Když používáte květové esence, vše, co neodpovídá vibracím vybrané esence, prostě zmizí. Pokud například zažíváte strach a úzkost a používáte květovou esenci s uklidňující nebo radostnou vibrací, vaše povědomí o tomto klidném a radostném pocitu se zvýší a pocit strachu (což je nižší vibrace) se rozptýlí. Takto fungují homeopatické léky.

Jsou květové esence bezpečné?

Květové esence jsou velmi bezpečné a mohou je používat kdokoliv, dokonce i děti a zvířata. Esence doplňují každou léčivou modalitu. Pravá květinová esence neobsahují žádnou vůni, barviva, příchutě ani konzervační látky, takže v nich není nic, na co byste mohli negativně reagovat nebo oc by mohlo narušovat léky nebo byliny, které užíváte. Všechny čisté květinové esence jsou v přírodě neutrální a ve skutečnosti jemné. Pokud si vyberete esenci, která není vhodná, nebude to mít žádný účinek. Při výběru nesprávného tedy nehrozí žádné riziko.

Přesto, že jsou jemné, mohou květové esence přinést na povrch zapomenuté emoce.. Takže se v některých případech můžete cítit nepříjemně. To však neznamená, že esence nefungují. Ve skutečnosti je opak pravdou. Tyto emoce přicházejí, aby mohly být propuštěny, a to znamená, že vás léčí  na hluboké úrovni.

Jak můžete léčit květovými esencemi

Existuje tolik způsobů, jak můžete použít květové esence jak vnitřně, tak externě. Nejběžnějším způsobem, jak si vzít esenci květin, je umístit několik kapek pod jazyk několikrát denně. Můžete také přidat několik kapek do čisté vody a popíjet celý den.

Zde je několik dalších způsobů, jak můžete použít květové esence:

  • Dejte si do koupelny několik kapek.
  • Používejte jako sprej nebo mlhu. (To je skvělé pro malé děti a dokonce i kolem vašeho domu.)
  • Dát je na drobné řezy a škrábance
  • Dejte pár kapek do kosmetických přípravků, šamponů, masážních olejů a pleťových vod.
  • Přidejte další bylinné tinktury, abyste rozšířili výhody.
  • Můžete je přidat do aromalampy nebo do svíček, při tání se uvolňuje vibrace dané esence

Ve skutečnosti neexistuje žádný špatný způsob použití květinových esencí. Stačí použít svou fantazii.

Začněte s květovými esencemi hned teď

Na trhu existuje několik kvalitních značek květových esencí. A mnoho praktiků prodává esence, které doporučují. Nejlepší způsob, jak vybrat značku, je ta, která s vámi rezonuje. Nechte svou intuici, aby vás dovedla k tomu správnému. Nebo se poraďte s profesionálním poradcem květinových esencí, který vám pomůže začít.

Když pro vás najdete správnou značku, vyzkoušejte několik esencí a věnujte zvýšenou pozornost tomu, jak se cítíte, když je používáte. Většina webových stránek obsahuje seznam květových esencí a jaké emoce podporují a / nebo uvolňují. Pokud zažíváte fyzický příznak, naladte se na své emoce a poté vyberte esenci, která podpoří uvolnění této emoce. Například, pokud máte bolesti , můžete si všimnout, že máte zlost, kterou držíte. Poté vyberte esenci, která podporuje radost, pomůže vám uvolnit váš hněv. Nebo si jednoduše vyberete tři květiny. Je to opravdu přesné!

Pokud používáte květové esence třikrát až čtyřikrát denně, budete pravděpodobně cítit posun za dva až tři dny. Nezapomeňte si poznamenat, jak rychle fungují esence a jaké poznatky vznikají. Jedna láhev esence bude obvykle na 4 týdny. 

Některé z  esencí  zvyšují radost, štěstí a svobodu, některé zvyšují lásku a uznání jiné zvyšují energii a vitalitu a podporují nebojácnou kreativitu a inspiraci. Mohou také pomoci uklidnit vaši mysl, poskytnout pocit klidu a podpory a zmírnit emoce, jako je žárlivost a podráždění.

Nejkrásnější věcí na květových esencích je jejich schopnost podporovat uzdravení na emoční, mentální a duchovní úrovni, což pak pomáhá vytvářet větší zdraví a harmonii ve vašem fyzickém těle.

Zde jsou některé další zdroje, které by se vám mohly líbit:

Květinová terapie: Vítejte anděly přírody do svého života Doreen Virtue a Robert Reeves, ND

Zach/zdroj/internet

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!