Somato emocionální uvolnění

05.05.2022

Somato emocionální uvolnění je definováno Dr. Johnem Upledgerem, zakladatelem kraniosakrální terapie, jako: vyjádření emocí, které některá část klientova nevědomí zadržela, potlačila a izolovala v soma.

Patří mezi holistický přístup mysli a těla k rozptýlení zbytkových minulých traumat a negativních emocionálních zážitků a k získání náhledu na to, jak zadržené trauma ovlivňuje jejich fyzické a emocionální prožitky.

Somato emocionální uvolnění je proces, který se odehrává během kraniosakrálního ošetření, při kterém můžeme usnadnit klientovu tělu uvolnit tyto energie uvízlé v tkáni.

Důležitou roli zde hraje tkáňová paměť. Tělesné buňky a tkáně, jako jsou fascie, svaly, kosti nebo vnitřnosti mají schopnost uchovávat vzpomínky na prožité trauma, uchovávají energií emocí související s prožitým traumatem.

Jsou to zapouzdřené, nezpracované, nevyřešené vzpomínky a zážitky, které vytvářejí v těle energetickou nerovnováhu a ta následně duševní nebo fyzické onemocnění, což může vést např. k bolesti, úzkosti či panice

Když zažíváme smutek, hněv, zášť, osamělost, strach nebo stres, hluboce to cítíme. A protože to bolí, tak tyto části v sobě potlačujeme, aby se bolest nezintenzivnila nebo nerozšířila.

K nerovnováze často dochází, když se bráníme nějaké emoci a její přirozené cestě tělem. Odpor může způsobit, že se emoce uzamknou v tělesné tkáni, což nakonec vede k fyzickým a psychickým problémům.

Léčení emocí je protkáno léčením ve fyzickém těle a také v duchovní oblasti. Emoce jsou přenášeny celým tělem a projevují se v široké škále fyzických symptomů, struktur přesvědčení a vzorců chování.

Mysl a tělo jsou propojené a negativně nabité vzpomínky ovlivňují zdraví a vztah mezi fyzickým tělem, myslí a duchem.

I když nemůžeme změnit minulost, můžeme změnit emocionální náboj a energetické držení minulosti, které na nás nadále působí a ovlivňuje naše chování a to jak vnímáme svět, tyto otisky můžeme začít vnímat jinak, je to cesta, která nás vede hlouběji do nás samotných, a vede k transformaci a k našemu autentickému já.

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!