Jak květinové esence léčí emoce

21.03.2020

Jemná povaha květinových esencí se snaží zmírnit negativní stavy mysli a nepříjemné pocity v těle.

Mnoho naturopatů a dalších odborníků používá a předepisuje květiny k léčbě emočních stavů. 

Všichni víme, že krásná kytice květin může změnit náš prostor a zvednout naši náladu, a možná víte, že esenciální oleje se používají v aromaterapii, ale možná nevíte, že květinové esence mají schopnost léčit emoce.

Zde je snadný způsob, jak porozumět květinovým esencím ve srovnání s jinými rostlinnými léčivy:

Bylinné tinktury = tělo rostliny

Éterické oleje/aromaterapie = oběhový systém nebo krev rostliny

Květinové esence = mysl rostliny

Květinové esence byly vyvinuté ve 30. letech anglickým lékařem Edwardem Bachem. Bach přišel s 38 "léky", z nichž každá byla podstatou jiné divoké rostliny, která se zaměřila na konkrétní emoční stav: divoká růže pro apatii, osika na strach, zimolez pro lítost, vrba pro zlost a tak dále.

A tak se květové esence se staly populární alternativní léčbou emočního léčení. Dnes bylinkáři pěstují a studují květinové esence a mnoho přírodních vědců a dalších odborníků používá a předepisuje květiny k léčbě emocionálních stavů, pro které může tradiční medicína postrádat léčbu, včetně zármutku, strachu, úzkostí,  nejistoty.

"Květy jsou velmi jemné " říká Denise Eaton.  "Nemění vaši osobnost." Co dělají, je, že pomáhají vašemu tělu vyrovnat se se stavy emocí, jako je strach nebo zlost. "

Esence květin v zásadě pracují na vyvážení negativních stavů mysli. Když máte emoce, jako je hněv, zášť, nejistota nebo strach, můžete ve svém těle zažít nepříjemný pocit. Například hněv může způsobit, že vaše srdce bude uzavřené, deprese může způsobit únavu, nedostatek sebevědomí může způsobit plachost, strach vás může zadržovat. Bach cítil, že tyto negativní emoční stavy narušují imunitní systém a tělo je náchylné k nemoci.

Mezi nejoblíbenější esence patří ty, které zvyšují vnitřní mír, přitahují lásku, podporují spánek, inspirují kreativitu, obnovují energii a zvyšují příležitosti. Také zmírňují emoční stavy, jako je žárlivost, podráždění, pocit malé, únava, neklid a nedostatek soustředění.

Jsou bezpečné?
Květové esence jsou dostatečně bezpečné pro kojence i  během těhotenství. 

JENNIFER NELSONOVÁ                                                                                              Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!