Esenciální oleje a emoce 

17.08.2019

Esenciální oleje jsou skvělé pro fyzickou a duševní expanzi. Oleje ovlivňují mozek dvěma způsoby: prostřednictvím čichu a vstřebávání esenciálního oleje. Esenciální oleje jsou terapeutické díky svým složkám.

Když je vůně vdechována, vůně éterického oleje ovlivňuje mozek čichovým systémem. Molekuly pachu putují nosem a jsou zachyceny čichovými membránami. Tyto membrány obsahují přibližně 800 milionů nervových zakončení, které přijímají mikro-jemné, odpařené olejové částice. Jsou neseny podél axonu nervových vláken a jsou spojeny se sekundárními neurony v čichové baňce v mozku. Čichová žárovka pak přenáší impulsy do limbického systému, který je přímo spojen s oblastmi mozku, které řídí srdeční frekvenci, krevní tlak, dýchání, paměť, úrovně stresu a hormonální rovnováhu.

Esenciální oleje mají emocionální výhody. Fungují proto, že éterické oleje a lidské bytosti mají hodně společného.  Éterické oleje nižšího rozsahu ve skutečnosti vytvářejí fyzickou změnu v těle a vysokofrekvenční oleje vytvářejí duchovní / emoční změny. Takže aplikace vysokofrekvenční nebo vibrační látky mění naše fyzické, emoční a duchovní vibrace nebo kmitočet. To může změnit naši náladu a přinést nám dobré pocity. 

Esenciální oleje - duchovní výhody

Po tisíce let byly rostlinné oleje kombinovány s modlitbou a duchovním uzdravením. Bible zmiňuje použití rostlinných olejů stokrát. Antikové nepoužívali to, co dnes používáme - technicky "éterické oleje", které se nazývají oleje popisované většinou destilací páry. Tato technologie byla v lidské historii teprve nedávno vynalezena. Místo toho byly rostlinné infuzní oleje použity pro duchovní, emoční a fyzické léčení. Pokusy, které měří biofrekvenci éterických olejů vystavených pozitivnímu myšlení, ukazují, že v průměru pozitivní myšlenky zvýšily biofrekvenci éterických olejů o 10 MHz. Negativní myšlenky a slova v průměru snížily frekvenci o 12 MHz. Modlitba zesílila MHz éterických olejů o 15 MHz. Koncept dopadu vědomí na záležitosti a situace je dále vysvětlen v knize "Skryté zprávy ve vodě " od Masaru Emoto. Použití rostlinných olejů a éterických olejů zesiluje záměr a energii modlitby a modlitby. Kombinace duchovních postupů a používání éterických olejů a rostlinných olejů jsou silnou kombinací. Během práce s klienty v holistické zdravotní praxi bylo duchovní poradenství často kombinováno s modlitbou, aromaterapií (směsi éterických olejů) a klepáním EFT, aby se odstranily obavy a uvolnily emocionální bolesti a neodpuštění. Bylo zjištěno, že tato kombinace je velmi účinná, protože pomáhá klientům postupovat vpřed a zbavit se traumat a zklamání z minulosti. 

Existuje mnoho způsobů, jak používat éterické oleje. První věc, kterou musíte udělat, je výzkum - zjistěte, které oleje jsou pro vás nejlepší. Vezměte si do ruky otevřenou lahvičku éterického oleje nebo vonící pruh parfému (plotrovací papír s nátěrem éterického oleje) a pohybujte se v kruhu asi 6 palců pod nosem. Odtud si nadechněte pod každou nosní dírkou. 

Při používání éterických olejů mějte na paměti, že méně je více! Zdvojnásobení částky nedojde ke zdvojnásobení účinků, proto je používejte s mírou, aby nedošlo k dlouhodobé senzibilizaci. Neexistují žádná pravidla týkající se délky doby použití esenciálního oleje - záleží na osobě, kořeni problému a dalších faktorech. Je nejlepší střídat éterické oleje, aby nedošlo k dlouhodobé senzibilizaci. V ideálním případě mít po ruce několik, abyste se cítili dobře. 

Jakou metodu tedy používat? Existuje mnoho různých způsobů - můžete použít éterické oleje s masáží, ve vaně, vdechování destilací parou nebo čichání přímo z láhve. K dispozici jsou také rozptylovače, svíčky, spreje v místnosti, vodní mísy, zvlhčovače a zdroje tepla.

Zdroj/Internet

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!