Co jsou květové esence

17.08.2019

Když vidíte a cítíte krásné květiny, můžete se cítit úžasně, nemluvě o tom, jak krásná kytice dokáže proměnit jakýkoli prostor. Pak vás asi nepřekvapuje, že používání léčivých květinových esencí se po celém světě pevněji zakořenilo. To je částečně způsobeno vznikajícím oborem vibračního lékařství.

Všechny květiny mají vrozenou moudrost, kterou s námi rády sdílejí. Každá květina má své vlastní poselství - a své terapeutické vlastnosti. Je pravděpodobné, že pokud vás přitahuje určitá květina, je to proto, že na hluboké emoční úrovni poskytuje něco, co ve svém životě potřebujete.

Je pro úžasné, že když dovolíme, aby nám esence květin pomohla, naše životy jsou krásnější a zdravější. Ale to nejsou nové informace. Každý lék je podstatou jiného divokého květu a zaměřuje se na konkrétní emoční stav.

Po staletí lékaři v mnoha kulturách používali květiny pro své terapeutické vlastnosti. V 28 th století před naším letopočtem císaře Shen Nung (považován za otce čínské bylinné medicíny) psali o zdravotních přínosech několika druhů orchidejí.  

Co jsou květové esence?

Květové esence jsou výtažky vyrobené z kvetoucí části rostliny. Proces máčení sluncem nebo vroucí květ ve vodě zachycuje energetický otisk květu. Na rozdíl od éterických olejů nebo bylinných přípravků, které obsahují fyzikální látky extrahované z rostlin, neexistuje žádná fyzická část květiny v květinové esence, pouze její léčivé vibrace. A každá květina má jinou léčivou kvalitu.

Květinové esence nabízejí skvělý způsob, jak se léčit a růst, protože působí jako katalyzátory změn na hluboké emoční úrovni. K pozitivním změnám, které mohou nastat při používání květinových esencí, patří pocit sebevědomí a kreativity, prožívání větší radosti, více odpuštění, navazování lepších vztahů, větší přehlednost a zaměření a dokonce i kultivace hlubšího spojení s vaším Vyšším Já.

Když používáte květovou esenci, spojujete se na duchovní úrovni s přírodou a svými průvodci. Nebuďte překvapeni, pokud začnete objasňovat svůj životní účel při používání květinových esencí.

Jak fungují květinové esence?

Na rozdíl od léčiv, která potlačují příznaky, fungují květové esence na principu rezonance v jemném těle, kde začíná nerovnováha. Jinými slovy, působení květových esencí je energetické, nikoli biochemické. Všechny rostliny mají jedinečný vzor vibrační energie a květina je vrcholem této energie. Někdy fungují květové esence okamžitě; jindy můžete cítit účinky rozložené ve dnech nebo týdnech, vrstva po vrstvě.

Výzkum v oblasti psychoneuroimunologie ukazuje jasný vztah mezi fyzickou nemocí, stresem a emočním výhledem. Zatímco květinové esence se nezabývají konkrétními fyzickými onemocněními, jako je astma nebo rakovina, pracují na energetické úrovni, aby se zaměřily na základní emoce, uvolňovaly nežádoucí vzorce a přitahovaly to, co je pro vás to pravé.

Když používáte květové esence, vše, co neodpovídá vibracím vybrané esence, prostě zmizí. Pokud například zažíváte strach a úzkost a používáte květinovou esenci s uklidňující nebo radostnou vibrací, vaše povědomí o tomto klidném a radostném pocitu se zvýší a pocit strachu (což je nižší vibrace) se rozptýlí. Takto fungují také homeopatické léky.

Jsou květinové esence bezpečné?

Květinové esence jsou velmi bezpečné a mohou je používat kdokoli, dokonce i děti a zvířata. Esence doplňují každou léčivou modalitu. Pravá květinová esence neobsahují žádnou vůni, barviva, příchutě ani konzervační látky, takže v nich není nic, na co byste mohli negativně reagovat, nebo které by mohlo interferovat s léky nebo bylinkami, které užíváte. Všechny čisté květové esence jsou v přírodě neutrální a ve skutečnosti jemné. Pokud si vyberete esenci, která není vhodná, nebude to mít žádný účinek. Při výběru nesprávného tedy nehrozí žádné riziko.

Ale přesto, jak jemné esence jsou, mohou přinést potlačení emoce na povrch. Takže ve vzácných případech se můžete cítit nepříjemně, než se budete cítit lépe. To však neznamená, že esence nefungují. Ve skutečnosti je opak pravdou. Tyto emoce přicházejí, aby mohly být propuštěny, to znamená, že se necháte léčit na hluboké úrovni.

Jak můžete léčit květinové esence

Existuje tolik způsobů, jak můžete použít květové esence jak interně, tak externě. Nejběžnějším způsobem, jak si vzít esenci květin, je umístit několik kapek pod jazyk několikrát denně. Můžete také přidat několik kapek do čisté vody a popíjet celý den.

Zde je několik dalších způsobů, jak můžete použít květinové esence:

  • Aplikujte na akupunkturní body nebo čakry.
  • Dejte si do koupelny několik kapek.
  • Používejte jako sprej nebo mlhu. (To je skvělé pro malé děti a dokonce i kolem vašeho domu.)
  • Dáme je na drobné řezy a škrábance
  • Dejte pár kapek do kosmetických přípravků, šamponů, masážních olejů a pleťových vod.
  • Při léčení, jako je masáž, si je otřete ruce.
  • Přidejte další bylinné tinktury, abyste rozšířili výhody.
  • Dejte si jídlo. (Když to uděláte, pomyslete si na téma, jako je "jasnost", a poté přidejte do jídla kapky esence jasnosti na dobu, kdy potřebujete zažít větší jasnost.)

Ve skutečnosti neexistuje žádný špatný způsob použití květinových esencí. Stačí použít svou fantazii.

Začněte s květinovými esencemi hned teď

Na trhu existuje několik kvalitních značek květinových esencí. Nejlepší způsob, jak vybrat je ta , která rezonuje s vámi. 

Když pro vás najdete správnou esencí, vyzkoušejte jí a věnujte zvýšenou pozornost tomu, jak se cítíte, když je používáte.  Pokud zažíváte fyzický příznak, budete se chtít naladit na základní emoce a poté si vybrat esenci pro podporu uvolnění této emoce. Například, pokud máte bolesti, můžete si všimnout, že máte hněv, který držíte. Poté vyberte esenci, která podporuje radost a pomůže vám uvolnit váš hněv. 

Pokud používáte květinové esence třikrát až čtyřikrát denně, budete pravděpodobně cítit posun za dva až tři dny. Nezapomeňte si poznamenat, jak rychle fungují esence a jaké poznatky vznikají. 

Esence zvyšují radost, štěstí a svobodu, zvyšují lásku a uznání, zvyšují energii a vitalitu a podporují nebojácnou kreativitu a inspiraci. Mohou také pomoci uklidnit vaši mysl, poskytnout pocit klidu a podpory a zmírnit emoce, jako je žárlivost a podráždění.

Nejkrásnější věcí na květových esencích je jejich schopnost podporovat uzdravení na emoční, mentální a duchovní úrovni, což pak pomáhá vytvářet větší zdraví a harmonii ve vašem fyzickém těle.

Zdroj /Zach


                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!