Kraniosakrální relaxace

KRANIOSAKRÁLNÍ RELAXACE

Lidský organismus je naprosto dokonalý systém, kde je vše vzájemně provázáno. Důsledkem stresu, psychologických vlivů nebo fyzického zranění, vzniká v těle omezení či trauma. Trauma je doprovázeno silným emočním nábojem (emocí - strachem, hněvem, lítostí) a tato emoce je zapouzdřena v těle.

Kraniosakrální relaxace je velmi jemnou, neinvazivní ale účinná metoda, kterou umíme navodit stav hlubokého uvolnění těla a mysli, tak aby tělo klienta, které disponuje vysokou inteligenci, aktivovalo vnitřní moudrost a spustilo samoléčebné mechanismy v klientově těle i duši. Cílem  je navození stavu harmonie a rovnováhy celého systému - tělo, mysl, emoce. Tato metoda působí na úrovní tělesné, duševní i psychické, při zpracování tělesných blokací se zároveň ladí i duševní stránka. Tato metoda nám umožňuje pracovat s celým systémem těla a emocemi, s napětím v nervovém systému, s plazím mozkem, kde jsou především uloženy naše traumatické otisky. Čím víc se mysl uvolní do prázdnoty relaxace, tím víc umožní tělu procesy jeho samoléčby.

 Tělo má v sobě zakódovanou hlubokou moudrost a "vrozený plán léčení", od něhož je sice mnohdy životem odstřiženo, je to samotné tělo klienta, jenž si říká, které téma chce zpracovávat a jaké struktuře a části těla je potřeba v ten moment věnovat pozornost. Ani klient ani praktikant svou vůlí nerozhodují, co se bude při ošetření dít. Oba jsou vedeni vyšší moudrostí těla.

 • proti stresu, únavě a poruchám spánku, deprese, úzkosti
 • pro uvolnění traumatických psychických i fyzických zážitků
 • jako podpora v procesu osobního růstu
 • během těhotenství jako podpora a příprava na porod
 • jako ošetření po traumatickém porodu
 • při bolestech pohybového ústrojí, zad, páteře a kloubů
 • při bolestech hlavy a migrénách
 • při problémech s metabolismem a imunitním systémem
 • v rekonvalescenci po operacích a úrazech
 • během hormonální nerovnosti
 • při poruchách učení, hyperaktivitě nebo začínajících růstových problémech, plačtivé nebo úzkostné dítě


 • Kraniosakrální relaxaci propojují s květovými esencemi, obě tyto metody se na člověka, dívají celostně, tzn. berou ohledy na vše co se člověku děje, co prožívá, co prožil, jaké vztahy člověk žije, zda ho naplňuje práce, zda v minulosti prožil trauma, nehodu, trápení, operaci, zda se s něčím léčí, jaké nemoci měl. Metoda má relaxační účinek, je vhodná i jako prevence a podpora ke zdravému nastavení člověka, posiluje vitalitu, energií a je také vhodná při cestě osobního rozvoje. Terapeut je prostředník, který jemným dotekem komunikuje s tělem a skrze jemný dotek se vaše tělo ladí do svého středu

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!