Neurologické poruchy

05.08.2022

Mnoho dětí a dospělých má neurologické poruchy, poruchy učení nebo kognitivní problémy. Studie ukazují, že tito jedinci mají často zachované reflexy nebo mohou mít opakující se neonatální/primární reflexy. Optimálně jsou tyto reflexy inhibovány/integrovány v prvních měsících života.

Děti si mohou udržet své primární reflexy déle, než je nutné pro optimální vývoj. Inhibice novorozeneckého reflexu umožňuje vývoj sofistikovanějších neurologických struktur.

Dospělí mohou vidět opakovaný výskyt těchto neonatálních/vývojových reflexů u mnoha patologií, včetně traumatu, Parkinsonovy choroby, mrtvice, demence atd.

Zadržené a opakující se reflexy mohou způsobit četné neurologické dysfunkce, poruchy učení a dysfunkce senzorické integrace.

U dětí lze tyto primární reflexy nalézt u poruch učení, poruch zpracování / dysfunkcí senzorické integrace, traumatu, PTSD, dětské mozkové obrny, ADD/ADHD, problémů se zaměřením a koncentrací, problémů s vestibulární integrací, problémů s rovnováhou, špatné kontroly držení těla, sociálních dovedností problémy, dyslexie, dyskalkulie, dysgrafie, dyspraxie/ poruchy vývojové koordinace, poruchy vývoje řeči, opoždění řeči, sluchové a zrakové zpracování, poruchy autistického spektra, Downův syndrom atd.

Věda dnes ví, že pokaždé, když se pohybujeme, stimulujeme smyslový systém, který zase stimuluje a rozvíjí mozek. Ale dnešní děti se pohybují méně a méně a tráví rok od roku více času před obrazovkami, čímž se jejich mozek připravuje o zásadní vývojové procesy. Kromě toho existuje řada novorozeneckých reflexů, které by měly mizet, jak dítě roste. U některých dětí však tyto reflexy přetrvávají, oddalují vyšší funkční schopnosti a způsobují problémy s učením.

Odpovědí je stimulovat mozek osvědčenou sérií organizovaných pohybů, aby mohly být tyto reflexy integrovány a mohla vzkvétat vyšší kognitivní funkce. U dítěte je provedena anamnéza, aby se zjistilo, které reflexy přetrvávají a poté bude nabídnut individuální program aktivit nebo skupinová aktivita pro děti.

zdroj/laura moorehead

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!