Těhotenská péče pohledem kraniosakrální terapie a květových esencí

25.04.2022

Těhotenská péče pohledem kraniosakrálního ošetření a květových esencí

Kraniosakrální ošetření/relaxace během těhotenství může snížit pravděpodobnost porodních komplikací a připravit vás na harmonicky porodní příběh.

Při ošetření těhotných žen pečuji nejen o těhotnou ženy, ale i o očekávané miminko. Těhotenství je období v životě ženy, kdy se mění mnoho věci v ní, ale i kolem ní. Mění se tělo, hormony, pohled na sebe a svůj život, otevře se spoustu nových, dosud nepoznaných témat.

Kraniosakrální relaxace může být velmi příjemným prožitkem pro celé toto období, jemná a relaxační masáž navodí stav klidu, relaxace, uvolnění mysli a spojení se s miminkem, v těhotenství i před porodem může zmírnit bolest v kříži a snížit stres.

Kraniosakrální ošetření pánevních kostí spolu s břišními orgány, pomáhá zmínit napětí v těle způsobené změnami v těhotenství, uvolnit nežádoucí napětí a vnést příjemnou energii do této oblasti pro vyvíjející se miminko.

Ženské tělo v průběhu těhotenství prochází několika fázemi změn a je v neustále komunikaci s miminkem. Péče v tomto období zvyšuje šance, že se miminko bude v děloze polohovat v optimální poloze, ošetření může pomoci otočit se miminkům, které jsou koncem pánevním.

Kraniosakrální ošetření během těhotenství může pomoci:

              Řešení bolesti zad v těhotenství

  • Bolest sedacího nervu
  • Uvolní pánve
  • Zlepšuje pevnost a funkci pánevního dna
  • Podporuje optimální polohu plodu pro porod
  • Podporujte nejen emocionální uzdravení ze z předchozích porodních otisků a perinatální ztrátě

Pomáhá při obavách uvolněním emočního napětí, stresu a strachu a tak se může maminka snadněji otevřít porodu bez zatěžujících představ.

Kraniosakrální ošetření je vhodnou relaxací k přípravě vašeho těla na porod jak fyzicky, tak psychicky.

Použití kraniosakrálního ošetření během těhotenství a/nebo před porodem může způsobit změny na buněčné úrovni, které se přenášejí do poporodního období.

Kraniosakrální ošetření po porodu se zaměřuje na ošetření páteře, pánve a obnovu svalů a dalších struktur namáhaných v těhotenství, urychluje hojení, zejména u žen, které mají za sebou porod císařským řezem.

https://www.kvetovaterapieessencies.cz/p/kombinace-jemnym-dotykem/<br>

Kraniosakrální ošetření je vhodné i po porodu, kdy pomáhá uvést tělo a emoce do rovnováhy. Dále zmírňuje některé běžné poporodní problémy např. ošetření jizvy po císařském řezu, tlak jizvy na hrázi, bolest v pánvi, snižuje pravděpodobnost poporodní deprese, podporuje zdravou laktaci.

Kraniosakrální ošetření může být prospěšné i pro novorozence, kteří se adaptují na život mimo dělohu, podporuje kojení a zdravý vývoj novorozence, umí pomoci s kolikami, refluxem, může pomoci, pokud si miminko nese traumatický otisk z porodu - císařský řez, klešťový porod, omotaná pupeční šňůra kolem krku a jiné.

Květové esence v období těhotenství mají svůj význam, působí na obnovení rovnováhy v těle a v energetickém systému. Nerovnováha se často projevuje emocionálním a mentálním příznakem, pomocí vibrace květových esencí jsou jemně podporovány samoléčebné schopnosti těla.

Duše miminek, které nyní přicházejí, nesou esenci Lásky, s příchodem těchto dětí, je celé rodině nabídnuta příležitost otevřít se této láskyplné energii.

Každá jednotlivá kombinace květových esencí má své vlastní jedinečné vlastnosti a všechny spolupracují v kombinaci na podpoře požadovaného tématu. Esence používané v těchto kombinacích byly vybrány, protože jejich vlastnosti vnášejí uzdravení do mnoha problémů, které se objevují během fází postnatální a předporodní péče, početí, těhotenství, porodu a rodičovství.

https://www.kvetovaterapieessencies.cz/internetovy-obchod/?collection=kombinace-esenci-pro-zeny<br>
                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!