Meditace u svíčky

08.01.2021

Téměř každá kultura po celém světě používá svíčky k obřadům, rituálům a oslavám. Zdá se, že s jejich světlem přichází zvláštní energie a symbolika. A když se použijí k meditaci či rituálu, mohou být docela mocné.

Po celá staletí , svíčky drží místo v duchovních praktikách. Během svateb jsou symbolem šťastného manželství a v kostelech jsou na počest milovaných. Svíčky se záměrem se do značné míry používají ze stejných důvodů - ale s trochou přidané magie.

Svíčky se používají k podpoře přání a tužeb. Jsou pomocníkem, jak uskutečnit svůj vysněný život. Je to celkem jednoduché. Když je zapálíte, osvětlí vaše záměry, a když s nimi budete meditovat, vydají zprávu a pošlou vaši energii do vesmíru.

Na symbolické úrovni představuje svíčka pět elementů: Zemi, Vodu, Vzduch, Oheň a Ducha. 

Knot a základna znamenají Zemi a jsou životně důležité pro udržení stálého plamene. Vosk, který transformuje z pevné látky na kapalinu  souvisí s  emulovat s Vodou. Kyslík, zástupce Vzduchu, udržujte plamen zapálený. Plamen je  Oheň (prvek transformace a znovuzrození) . A konečně, Duch je zastoupen, když soustředíme náš záměr do svíčky a naplníme ji naší energií.

Rituál je docela přímočarý. Nejprve vyčistíte svůj prostor a auru. (Uděláte to tak, že ve svém domě vytvoříte klidný prostor a očistíte energii pomocí palo santo nebo šalvěje.) Zavřete oči a vizualizujte si své  cíle a to, co byste chtěli, aby se manifestovalo. Zaměřte se na pocit, který získáte, když dosáhnete těchto cílů . Cítíte se nadšení? Radostní? Nechte pocity, aby vás zaplavily. Meditujete s nimi, otevřete oči a zapište si své záměry . Pošlete svůj záměr do plamene . Ukončete slovy vděčnosti a pozitivního tvrzení.

Je třeba poznamenat, že i když svíčky skutečně mají zvláštní energii, v žádném případě nejsou těmi, které vyřeší vaše problémy. Stejně jako u každé meditace nebo rituálu i to, co obdržíte, odráží pouze množství práce, které jste vynaložili na dosažení svých cílů. Ale svíčky s úmyslem jsou skvělý způsob, jak si ujasnit, co chcete do svého života přinést. 

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!