Potíže v těhotenství

04.08.2022

Problémy v těhotenství, které narušují vývoj dítěte 

Omezený pohyb pro matku a dítě

Omezený pohyb během těhotenství, rizikové těhotenství, nejen omezuje schopnost matky pohybovat se, ale omezuje se tak i pohyb dítěte.

Pohybová omezení mohou ovlivnit zarovnání kostí dítěte, což může mít za následek problémy s obtížným porodem, kojením a nedostatečnými pohybovými vzory.

Neplodnost nebo ztráta

Neplodnost v anamnéze je stresující, i když je těhotenství životaschopné, žena často cítí strach, dokud nebude dítě v její náručí. Předchozí ztráta kojence nebo dítěte může způsobit hlubokou studnu smutku, kterou si nese i dítě. 

Stresová zátěž v těhotenství

Stres narušuje vývoj.  Stres ovlivňuje tvar a vnitřní spojení vyvíjejícího se mozku. Stres může pocházet z mnoha zdrojů a vytváří různé problémy pro každé dítě. Je třeba se podívat v kterém období vývoje bylo dítě stresům vystaveno. Děti, které dostávají různé nálepky měly ve svém životě stresory, které přemohly jejich nervový systém. Stres brzdí vývoj. Stres spouští genetické vyjádření směrem k přežití namísto vývoje. Navzdory těmto výzvám může vaše dítě čerpat ze silných sil rozvoje hluboko v sobě, aby vyrostlo do normálu. Každé dítě má vnitřní zdroje pro rozvoj. Starostlivý a citlivý vztah, dotek, pohyb a smyslové prožitky jsou primárními prostředky pro nastartování a posun vývoje vpřed. Pokud má vaše dítě všudypřítomné vývojové zpoždění, došlo u něj k přerušení přirozené dynamiky jeho vývoje.

Vývojová pohybová terapie a reflexní integrace napravuje mnoho pohybových problémů a je základem snadného rozvoje sebevědomí, emoční rovnováhy a pozornosti vašeho dítěte. 

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!