Přírodní svíčky

08.01.2021

Prvním přírodním voskem, který lidstvo používalo k výrobě svíček, je včelí vosk. Včelí vosk je drahý nejen kvůli obtížné metodě získání, ale také kvůli jeho vlastnostem. Během spalování eliminuje negativní ionty do atmosféry. Díky tomu se vzduch kolem hořící svíčky přirozeně čistí. Při spalování uvolňuje charakteristický nasládlý zápach. Je to také velmi ekonomické. Pokud porovnáte svíčky stejného objemu vyrobené z různých druhů materiálů, bude svíčka ze včelího vosku hořet nejdéle.

Přírodní vosky - rostlinné

Jiné přírodní vosky jsou rostlinného původu. K jejich výrobě se používají různé rostliny. Vosk může být mimo jiné sója, palma, kokos, řepka. Tyto vosky se vyrábějí kalením rostlinných olejů. Jejich charakteristickým rysem je tání při nízkých teplotách. Obecně platí, že rostlinné vosky jsou většinou měkkým výrobkem, proto se z nich vyráběné svíčky obvykle uzavírají do sklenic a sklenic.

Kokosový vosk má nejnižší teplotu tání. Již při teplotě mírně nad 25 ° C se začíná pomalu rozpouštět, což je vidět na povrchu svíčky ve formě kapiček vosku. Tato funkce umožňuje pouhým okem zkontrolovat, zda je produkt zcela vyroben z kokosového vosku.

Charakteristickým rysem palmového vosku je jeho struktura, kterou lze popsat jako křišťálová a třpytivá.

Přírodní svíčky a jejich vlastnosti

Přírodní svíčky vyrobené z rostlinných vosků mají několik charakteristických rysů, díky nimž jsou stále populárnější. První a nejdůležitější výhodou těchto svíček je jejich celková neutralita vůči lidskému zdraví a domácím zvířatům.

Při spalování rostlinných vosků se do ovzduší neuvolňují žádné škodlivé látky. Samotný materiál svíčky je zcela biologicky odbouratelným zdrojem energie. Je měkký a nedrolí se. Rostlinné voskové svíčky hoří teplým žlutým světlem. Hoří rovnoměrně a čistě - téměř žádné hromádky, zvláště pokud nedáte svíčku do průvanu.

Jsou také ekonomičtější, protože hoří déle než nejoblíbenější, ale bohužel zdraví škodlivé parafínové svíčky. K otření rostlinného vosku stačí měkký hadřík a mýdlová voda.

Přírodní svíčky z rostlinných vosků lze barvit různými barvami, protože vosková struktura je k tomu ideální. Vůně se také velmi dobře mísí s voskem a při kouření snadno pronikají do životního prostředí.

Zde stojí za zmínku, že kokosový vosk má svou charakteristickou vůni, kterou lze cítit ve vůních přidaných ke svíčce. Sójový nebo řepkový vosk zcela postrádá přirozený zápach. V přírodních vonných svíčkách ze sójových a řepkových vosků necítíme tóny samotných rostlin, ale čisté vůně přidané výrobcem svíček.

U přírodních svíček je velmi důležitý ještě jeden prvek, kterým je knot svíčky. Aby byla svíčka považována za přirozenou, měla by být vyrobena výhradně z bavlny bez jakýchkoli dalších přísad.

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!