Přepiš svůj porodní příběh

25.04.2022

Přepiš svůj porodní příběhŽádný porodní příběh není nikdy stejný, každý je jedinečný a jen a jen Váš, ať je to první nebo čtvrtý porod, každý ve vás zanechá jiné otisky.

Většina žen má představu jak by měl její porod vypadat, né vždy se však tato představa vyplní, porod může ve skutečnosti probíhat úplně jinak. Mezi negativní otisky spojené s porodem patří např. přirozený porod, který skončil nechtěnými zásahy, nástřihem, řízeným tlačením, vyvolávaným porodem, císařským řezem, nepříjemným personálem, separací miminka.

Žena se může cítit v negativní emocionální pasti, když vypráví svůj příběh. Cítí se zaplavena mnoha pocity od zklamání, bezmoci, strachu, hněvu, smutku, studu, pocity viny, vnitřně cítí, že se věci nepovedly tak jak si přála. Tyto otisky neovlivňují jen ženu, ale také miminko, které vnímá pocity své maminky a tak v obou zůstává emocionální i fyzický otisk tohoto příběhu. 

Otisky v limbickém systému mozku se vytvářejí během početí, těhotenství, porodu a prvních let, jak se vyvíjí nervový systém, vytváří se zde automatické reakce a vnímání světa. Tyto otisky řídí, emocionální já a často potlačují racionálně uvažující mysl. Jsou počátkem opakujících se vzorců a přesvědčení, které brání sebepřijetí a svobodnému životu.

Přepis porodního příběhu není o tom zapomenout, ale uvolnit a pojmenovat nahromaděné emoce a přesvědčení, které má žena spojeny s těhotenstvím a porodem. Přepis porodního otisku, může ženě přinést uznání a respekt k jejímu příběhu a její vnitřní síle.

Tyto ženy potřebují, aby jejich porodní příběh byl uznaný, aby byla uznaná jejich bolest a emoce s ní spojené, neexistuje žádné správné a nesprávné, každá žena je jedinečná a každá bude vnímat svůj příběh jinak. Přepis porodního otisku ať už je to otisk vašeho porodu nebo otisk porodu vašich dětí, je vhodný pokud jste ochotni upustit od starých emocí a přesvědčení, pokud jste ochotni nahlédnout na zážitky z raného dětství. Všechny otisky jsou uloženy v podvědomí, skrývají se v našem těle a mysli a ovlivňují schopnost vytvářet radostný a naplněný život. Smyslem není zůstat ve starém příběhu, smyslem je aby náš nervový systém získal novou zkušenost.

Do přepisu porodního příběhu patří i ztráta miminka, zamlklé těhotenství, mimoděložní těhotenství, potrat, tyto příběhy jsou pro ženu traumatickým otiskem a těžko se hledají slova jak se s touto ztrátou vyrovnat, přijmout a uzavřít jako zkušenost. Pro ženu je léčivé uvolnit a propustit emoce, aby došlo k léčení těla i duše.

Tento nezpracovaný otisk je stále uložený v těle a může být jednou z příčin emoční neplodnosti. 

A jak přepsat porodní příběh?


                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!