Poporodní péče děťátka kraniosakrálním ošetřením a květovými esencemi

26.04.2022


Je důležité, jak přicházíme na svět? Téma, o kterém se v dnešní době začíná mluvit. To jakým způsobem se narodíme, má vliv na náš budoucí život. Miminko, které přichází na svět láskyplným vedením a maminka je v důvěře napojená na miminko, vnímá svět jako bezpečné místo, miminko, které přichází na svět vedeným, medikovaným porodem, neosobním přístupem často hledá své místo na Zemi.

Prenatální vývoj má velký vliv na kvalitu života, během tohoto období se vytváří základní psycho-fyzicko-emocionální struktura člověka.

Každé miminko má velkou potřebu vztahu, pokud maminka dítě vnímá je na něj vyladěná, její chování je stabilní tak se do mozku dítěte ukládá základní informace, že být ve vztahu je bezpečné a obohacující. Ditě si pamatuje, zda bylo počato z lásky nebo pouhou náhodou.

Pokud žena měla těžký nebo traumatický porod, děti prošly stejným fyzickým nebo emocionálním stresem. I když žena nevnímá porod jako obtížný, může být obtížný pro dítě. Někdy se tyto otisky zlehčují a o to více se na nevědomé úrovni předávají po generace dál, často slyším, jsem ráda, že "to" mám za sebou, nejde to jinak než "to" vydržet, moje máma to zvládla taky a jiné, květové esence vhodné na uvolnění negativních programů předávajících se po generaci.....

https://www.kvetovaterapieessencies.cz/p/kombinace-luno-zeny/

Kraniosakrální terapie může být prospěšná pro novorozence, kteří se adaptují na život mimo dělohu, otevírá mnoho možností pro novorozence, s příznaky jako je kolika, reflux, nespavost, odmítání kojení, lekavé, neklidné miminko ošetření může pomoci, aby dítě bylo klidnější a jeho systém uvolněný od negativních účinků porodního otisku na nervový systém.

Kraniosakrální terapie uvolňuje omezení v hlavičce a blánách dítěte, způsobená podtlakem a kleštěmi, a podporuje zdravý růst a vývoj mozku dítěte a podporuje ho, aby žilo v rámci svého potenciálu naplno.

Kdy je vhodné kraniosakrální ošetření pro miminko

- rychlý nebo dlouhý a těžký porod

- císařský řez, plánovaný i neplánovaný

- vakuová extrakce nebo kleště

- omotaná pupeční šňůra

- předčasně narozené děťátko

- separace miminka od maminky

- lékařské zákroky, medikovaný porod

- neosobní zacházení s miminkem

- separace - opuštění, může vést k odcizení, dítě může celou situace prožívat, jako příchod do cizího světa

- ztráta dvojčete v prenatálním období, děti jsou velmi citlivé na tyto těhotenské ztráty

- pokud žena vnímá, že porod nebyl podle jejich představ

Energie, která se po traumatu nemůže vybít, zůstává v limbickém a nervovém systému miminka, kraniosakrální ošetření, může pomoci odstranit energetické cysty, podporuje obnovení rovnováhy a umožňuje celému systému napojit se na vitální síly života.

Miminko své nepohodlí hlásí pláčem, gestem, pohybem, může mít vychýlené lebeční kosti, které omezují hlavový nerv při kojení, může být omezený vagusový nerv, což má za následek buď extrémní pasivitu nebo aktivitu.

Je velmi důležité léčit prenatální nebo porodní traumata a stresy co nejdříve, raná traumata dávají tvar a formu a určují, jak bude miminko vnímat zkušenosti a prožívat následné události života.

Pokud se kraniosakrální ošetření provádí v prvních měsících a letech života dítěte, budou zkušenosti z dětství uvolněné od vlivu prenatálních a porodních otisků a děti se mohou pohybovat životem uvolněni od zátěže a omezení z prenatálních a porodních otisků, která mohou mít negativní dopad na jejich duchovní, fyzický a psychický rozvoj.

Děti, které prošly porodním traumatem, se mohou vyvíjet náročnějším způsobem. U staršího dítěte, které zažilo porodní trauma nebo obtížná prenatální období, můžeme později vidět extrémy emocionálních stavů - buď extrémní pasivitu, nebo extrémní rozrušení, potíže se soustředěním, neklid, podráždění -, které nás nutí uvažovat o tom, co se stalo při narození.

Mezi děti, které mohou mít prospěch z CST, patří děti s mozkovými dysfunkcemi, problémy s centrálním nervovým systémem, poruchami seberegulace, s traumatickými porodními procesy a vývojovým opožděním, stejně jako s různými smyslovými poruchami, včetně problémů s oční motorickou koordinací, autismem, dyslexií

Příběh o porodu, nabízí klíčové informace při vybírání květových esencí, jako pomoc pro miminko a maminku. Miminko v bříšku je napojeno na maminku a vnímá její trápení, emocionální nepohodlí, cítí, zda je rodinou přijaté nebo odmítané a tyto otisky si nese i do svého života, květové esence pracují jako jemná podpora k uvolnění těchto emocionálních a mentálních otisků z prenatálního a porodního příběhu.

https://www.kvetovaterapieessencies.cz/p/kombinace-laskava-pece/<br>

https://www.kvetovaterapieessencies.cz/p/kombinace-kouzelne-esence/<br>
                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!