Neuro-reflexní integrace

01.08.2022

Co je to reflex? Většina z nás si představí rychlou automatickou reakci na podněty, nebo když nám lékař poklepe na koleno....

V široké definici "reflex je reakce nervového systému způsobená stimulací receptorů v kůži, šlachách, svalech, sliznici a zornicích" (IM Setchenov).

Jak se vyvíjíme in utero, v našem mozkovém kmeni je položena dráha mnoha reflexů, které nás připraví na úspěšný porod a první fázi života. Pokud jste někdy viděli ultrazvukové snímky dětí, jak si cucají palce nebo zívají, viděli jste to v akci.

Role našich reflexů je i nadále klíčová, jak se dále vyvíjíme. Tyto rané, "primitivní" reflexy, se kterými se rodíme, jsou základem, na kterém staví další vyšší úroveň reflexů. Jak naše mozky a nervový systém dozrávají, jsou tyto rané reflexy integrovány (již nejsou aktivní), aby se vyvinuly v reflex vyšší úrovně, který nás připravuje na další fázi učení. Běžně chápaným příkladem je Moro Reflex, který většina z nich snadno vidí u dítěte. Jak dítě roste, tento reflex by měl pomalu začít mizet, protože dítě vyvíjí nové způsoby, jak zůstat v bezpečí.

Co se ale stane, když se reflex správně neintegruje, aby se mohla rozvinout další úroveň vyššího reflexu? To je případ, kdy může dojít k nějaké neurologické dezorganizaci, chcete-li. Náš mozek je takříkajíc zmatený a pak se zahltí náš nervový systém. Zde přichází na řadu reflexní integrace.

Tato práce využívá jednoduché pohyby a práci s tělem, které tělu pomáhají rozpoznat a integrovat nebo organizovat neurologické reflexy. Je úžasným doplňkem kraniosakrální terapie a zvláště účinný při práci s kojenci a dětmi, ale i pro dospělé.

Tato metoda se snadno aplikuje při cvičení s tělem a konkrétně se zabývá mnoha základními neurologickými reflexními problémy, které postihují kojence. Díky neinvazivní práci s tělem a pohybovým vzorcům je to další krásný kompliment k CST a může nabídnout velkou výhodu při řešení problémů dětí a rodičů.

zdroj Byers

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!