Možnosti holistické léčby neplodnosti a početí prostřednictvím kraniosakrální terapie a květových esencí

25.04.2022

V dnešní době přibývá žen, které "nemohu otěhotnět", velmi často, je jim nabízená možnost reprodukční medicíny, někdy je to jediná cesta, jak mít vlastní dítě a je dobře, že i tato možnost existuje. 

 Pokud u Vás lékař nevyloučil přirozené početí, věřím, že jsou i jiné úspěšné cesty k otěhotnění, které stojí za to vyzkoušet. Nepřítelem plodnosti bývá stres, strach, rodové témata, nepracované emoce, stažené pánevní dno, odpojení od těla, předchozí otisky z těhotenství a porodu, někdy to chce "jen zastavení" a pohled do svého srdce a lůna a situace se začne měnit. 

Pokud se potýkáte s tématy, jako je neplodnost (i když všechna vyšetření jsou v pořádku), bolest pánve, menstruační křeče, bolest dolní části zad, syndrom polycystických ovarií (PCOS) nebo nepravidelný menstruační cyklus, výkyvy nálad, emocionální bolesti, znamená to, že se vám vaše tělo snaží něco říct.

 Kraniosakrální terapie zklidňuje nervový systém, ulevuje v oblasti pánve, snižuje fyziologická omezení, zlepšuje cirkulaci krve, lymfy a energie. Kraniosakrální ošetření může pomoci podpořit plodnost tím, že tělu umožní regulovat hladinu hormonů, sníží hladinu stresu (jedna z velkých překážek v plodnosti), sníží fyzické napětí a zlepší ovulaci. Stres může ovlivňovat schopnost otěhotnět a zdravý vývoj dítěte. Zažívání vysoké úrovně stresu během těhotenství může ovlivnit vyvíjející se nervový systém vašeho dítěte, kognitivní funkce, mikrobiom (zdravé bakterie) a jeho budoucí chování. 

Neplodnost může být pro oba partnery stresující období a to, jak tělo reaguje na stres, můžeme podpořit zapojení parasympatického nervového systému, kdy jsme uvolnění. Parasympatický stav je to, co nám umožňuje odpočívat, trávit a reprodukovat. Když však zažíváme nepřetržitý stres - možná kvůli traumatické události nebo každodenním životním problémům, které se vymkly kontrole - naše tělo tráví více času v sympatickém stavu, což ovlivňuje schopnost otěhotnět. Sympatický nervový systém spouští uvolňování stresových hormonů do těla i do krve. 

Krainosakrální ošetření pomáhá uvolňovat pánevní orgány a uvolňovat napjaté svaly, šlachy, vazy a fascie. Fascia je síť pojivové tkáně, která obklopuje všechny tkáně těla, včetně pánevních orgánů, napětí spojené v dolní část zad nebo napětí v pánevní oblasti nepříznivě ovlivňuje nervy a průtok krev a zásobování reprodukčních orgánu, což ztěžuje početí nebo udržení těhotenství. I hormonální systém může být vychýleny z rovnováhy z mnoha důvodů a jedním z nich je stres a strach. Uvolněnost podporuje početí miminka.

Snad nejcennějším přínosem kraniosakrálního ošetření je její schopnost "vyrovnávat vlastní systémy našeho těla" včetně hormonů, což nám pomáhá úspěšně otěhotnět. Kraniosakrální ošetření je vhodné i jako příprava na IVF a mnohdy se stane, že ani není potřeba. Když jste v klidném stavu, vysíláte do svého lůna signály, že je správné načasování pro početí a těhotenství .

Sama jsem touto cestou prošla cestou květových esencí a kraniosakrálního ošetření v těhotenství a porodu a dnes poskytuji podporu ženám a jejich miminkům. 

Kombinace květových esencí MAMAMI je určena pro období ženy od početí až po porod. https://www.kvetovaterapieessencies.cz/internetovy-obchod/

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!