Kraniosakrální terapie pro maminky a miminka

02.08.2022

Spolupráce s maminkami a jejich dětmi je velmi účinný způsob, jak vyřešit širokou škálu problémů a také posílit podpůrný a pečující vztah. Když jsou maminčino tělo a duše vyživované a podporované, jsou podporovány i jejich děti. Kojenci jsou napojeni na nervové systémy svých rodičů, takže čím více péče a zdrojů mají matky před narozením i po narození, tím větší je šance, že dítě bude v tomto vztahu zdravé a vyvážené.

Prenatální kraniosakrální terapie může pomoci tělu maminky hladce procházet tímto dynamickým obdobím transformace, tak, že její dítě bude mít prostor pro pohyb a vývoj v průběhu těhotenství. Rovnováha a harmonie v matčině systému umožňuje dítěti dělat to, co je třeba udělat pro zdravý porod. Postnatální kraniosakrální terapie, jakmile se dítě narodí, může nabídnout dítěti a matce další příležitost k synchronizaci a opětovné komunikaci na hluboké úrovni, aby se vyřešily všechny problémy, které by mohly nastat, a také se společně vyléčili ze všeho, co mohlo být během porodního procesu náročné.      CST postnatálně umožňuje tělu mámy najít prostor opečovat se po porodu.                                            Kraniosakrální terapie se zaměří na strukturální problémy, které mohou ženám zanechat bolesti pánevního dna, zad nebo kyčlí a také běžné bolesti ramen ze stresu z péče o novorozence. Tento jemný přístup může mamince pomoci posunout se do další fáze mateřství, aby se cítila vyrovnanější  ve svém těle, tak, aby mohla svou péči a lásku nabídnout svému dítěti. 

Pochopení každého vývojového kroku, ve kterém se dítě nachází, a toho, jak je nejlépe podpořit v této konkrétní fázi růstu, může mít hluboký dopad na pocit pohody dítěte, a to jak fyzicky, tak psychicky. Každá vývojová fáze vyžaduje specifické zacházení a polohování, které je vhodné pro jejich nervový systém, neurologickou reflexní fázi a fyzické posturální schopnosti.

Při péči o novorozence nebo miminko je nejdůležitější důvěřovat našim instinktům. V naší moderní situaci, plné autosedaček, kočárků a nejrůznějších vyráběných držáků na miminka, je také důležité to všechno profiltrovat a zjistit, co miminka v každé dané fázi svého růstu skutečně potřebují. Strávit trochu času buď před porodem nebo po něm a navázat vztah s těmito praktikami, může připravit rodinu na více podporovaný a pečující čas, protože rodina roste a mění se s jejich novorozencem. 

Výhody postnatální kraniosakrální terapie pro maminky

Strukturální vyrovnání páteře a pánve

Uvolnění namožených svalů během těhotenství a porodu

Zotavení z porodu císařským řezem

Emocionální podpora pro váš porodní příběh

Podpora kolem smutku nebo ztráty plánu, který jste měli pro svůj porod

Podpora při fyzickém nepohodlí spojeným s péčí, krmením a nošením nového miminka (a starších dětí zároveň)

Fyzická, emocionální a duchovní podpora při začleňování nového příběhu o porodu do vašeho života a vaší rodiny

zdroj Byers

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!