Kraniosakrální relaxace pro děti

02.08.2022

Děti s ADHD a ADD mají často napjatá, tvrdá těla, která jsou uzamčena v režimu boje nebo útěku. 

Kraniosakrální relaxace může podpořit mnoho běžných poruch chování, sociálních problémů a problémů s učením, přičemž dítě dobře reaguje na emocionální i fyzické úrovni.

Kraniosakrální relaxace může pomoci uvolnit stres z nervového systému a zklidnit trávicí trakt, optimalizovat fungování spojení střeva a mozku s cílem zvýšit zapojení a soustředění. 

Když se narodíme, kosti lebky se překrývají ve švech, aby hlavička miminka cestovala porodním kanálem. Po porodu, když vše půjde dobře, se vrátí zpět do svých pozic, aby umožnily mozku dětí optimální prostor potřebný k vývoji. Někdy je však tento proces přerušen porodními komplikacemi, císařskými řezy nebo nehodami po porodu, což vede k tlaku na rostoucí mozek.

Kraniosakrální relaxace může pomoci uvolněním těchto omezení, zlepšením průtoku tekutin a umožněním odstranění odpadních látek a obnovení čerstvých živin do rostoucího mozku. Kromě toho umožňuje dětem rozmotat jejich rozcuchané systémy a najít uvolněnější a integrovanější způsob, jak se vyrovnat se světem. 

Kraniosakrální relaxace pracuje přímo s nervovým systémem těla a uvolňuje trauma z tkání. Jemný dotek  je často schopen podpořit tělo při uvolnění uložených emocí a fyzického napětí a obnovení hluboké úrovně pohody. 

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!