Děti a pohyb

08.08.2022

Děti milují pohyb a hra je pro vaše dítě prvním způsobem učení. Vývojové pohyby raného dětství vytvářejí mosty mezi tělem a myslí dítěte. Tyto nervové mosty jsou primárními články, které organizují jejich mozek. Během zážitků v prenatálním období a porodu, v prvním roce a v prvních letech školní docházky vaše dítě rozvíjí svůj mozek a tělo prostřednictvím vývojových pohybů.

Vývojové pohyby budují v mozku dítěte neuronové sítě pro aktivaci pozornosti, namísto špatně organizovaných deficitů pozornosti. Tyto stejné pohyby organizují zrak, sluch a další smysly vašeho dítěte v prvních a nejzákladnějších činnostech zaměřených na školní zralost.

Děti se rády hýbou a vývojové pohyby jim mohou pomoci organizovat pozornost a emocionální rovnováhu. Mnoho pohybů malých dětí je životně důležitých pro vývoj jejich mozku. 

V každé vývojové fázi dítě, přenastavuje své schopnosti a staví na zvládnutých schopnostech dřívějšího vývoje. Zkušenosti dítěte s pohybem hrají důležitou roli při utváření jeho osobností, zvládnutí emocí a následnému učení. Pro rozvoj mozku je důležité, aby dítě mělo dostatek pohybových možností. 

                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!