Uzdrav své vnitřní dítě

17.08.2019

Každý člověk v sobě nese dětskou část, která si pamatuje své dětství. Radosti i bolesti, vše má v sobě zapsané. Vnitřní dítě je naše nejcitlivější části, která touží být milovaná a přijímaná za všech okolností. Je to ta část nás, která touží být přijatá, i když zlobí či dělá chyby. Bez kritiky či výčitek. Jak se k nám v dětství chovali naši rodiče, tak se k sobě chováme my sami. Když nás rodiče kritizovali, i my se kritizujeme. Když se jim zdálo, že nejsme dost dobří, ani my nejsme v dospělosti spokojeni se svými výkony či o sobě pochybujeme.

Co všechno si pamatuje?

Pamatuje si dokonce i své prenatální období, včetně okamžiku svého početí. Okamžik početí každého z nás je zapsaný do našich buněk a našeho podvědomí. Je to součást naší minulosti. Má vliv na náš život. Není třeba hýčkat si staré bolesti z minulosti, přesto pojmenování našich pocitů může být velmi užitečné pro náš vývoj a pochopení toho, kým jsme.

Souvisí i náš úspěch a schopnost prosadit se s našim dětstvím?

Dítě v sobě nese hluboký otisk toho, co do něj rodiče vložili. Pokud jsme byli jako děti podporováni v tom, co děláme, více si důvěřujeme ve všech oblastech našeho života. Pokud tam byl opak, pochybujeme o svých snech a o své síle. Více se bojíme. Když se nám v nějaké oblasti našeho života nedaří, bývá tato oblast zatížena odmítavými vzorci z našeho dětství. Můžeme se zeptat sami sebe, co si vlastně o té dané oblasti myslíme. Tím pojmenujeme odpor či odmítání, které již můžeme snadno opustit.

Jak to vypadá, když je naše vnitřní dítě spokojené?

Podívejte se na malé děti. Radují se bez příčiny, smějí se a poskakují. Důvěřují životu, situacím, nebojí se. Můžete si zavřít oči a podívat se, jestli je vaše vnitřní dítě stejně spokojené. Naše spokojené vnitřní dítě přináší pocit lehkosti a snadnosti, kterou pak my žijeme. Radujeme se bez příčiny a žijeme přítomností.


                                                                                            Rychlý kontakt                                                                                               
Petra Fritsch 775 234 669, ulice Spojů 835, O-Poruba, pohybemrosteme@seznam.cz                 
FB petrafritsch                                                         
Všechna práva vyhrazena 2016    
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!