Květové esence jsou vhodné pro děti a děti na ně velmi dobře reagují, mohou jim pomoci s nespavostí, nočním buzením a pláčem, při žárlivosti na sourozence, při přílišném upnutí na maminku, při změnách, které je čekají (škola, školka), při problémech s učením, soustředěním, při teplotě, bolesti bříška, při strachu ze tmy, zubaře, jsou velmi dobrými pomocníky dětem s ADD, ADHD, při hyperaktivitě a mnoho dalšího 

S ČÍM MOHOU ESENCE DĚTEM POMOCI?

Pomohou vašemu dítěti překonat strach, ať už je to strach neurčitého původu nebo strach z něčeho konkrétního (návštěva lékaře, školy, školky, zvířat), skvěle pomáhají dětem, které mají děsivé sny, problémy s usínáním a v noci se budí

Pomohou zvýšit sebedůvěru vašich dětí, mnoho dětí si nevěří a díky tomu prožívají napětí a stres. Jsou děti, které se některým činnostem raději ani nevěnují, protože se obávají, že by selhaly.

Podpoří dítě v tom, aby se lépe vyrovnalo se změnami, Hodně dětí mívá problémy, když začnou chodit do školky a do školy nebo když se přestěhují, stýská se jim a těžce si zvykají na nové prostředí, mají problém zařadit se do kroužků, jak pro děti tak pro rodiče je to náročné období.

Pomáhají dětem s koncentrací, soustředěním, trpělivostí, zklidnit jejich vnitřní napětí, hyperaktivním dětem pomáhají s poruchami pozorností pro které bývá přechod obtížný a ttápí se jim.

Pomáhají dětem s přijetím nového sourozence, dítě se najednou dělí o pozornost a péči rodičů, což často vede k žárlivostí a zlobě, esence pomáhají dětem zvládnout tyto nepříjemné pocity, naladit se na lásku a důvěru.

Pomáhají dětem, lépe zacházet s jejich emocemi, některé děti bývají příliš uzavřené a nedokáží ventilovat své pocity, které se v nich potom hromadí a způsobují jim vnitřní napětí. Esence jim pomáhají vyjádřit své pocity.

Pomáhají se záchvaty vzteku a zuřivostí, esence pomáhají dětem, lépe se vyrovnat se situacemi kolem nich a emoce ventilovat průběžně.

S esencemi se děti dokáži lépe poučit z vlastních chyb, pomáhají jim chyby uvidět a na základě poučení z nich jednat příště jinak. Může se jednat o nezodpovědnost při domácí přípravě do školy.

V praxi se osvědčilo, aby s dítětem užívala esence zároveň i maminka, protože jsou vzájemně propojeni.

OPRAVDU POTŘEBUJÍ DNEŠNÍ DĚTI LÉKY?

V dnešní době přibývá dětí, které mají potíže se soustředěním a učením. Dnešní děti jsou velmi intuitivní a nepotřebují věci tolik rozumově vysvětlovat, chtějí si vše vyzkoušet, na vše si sáhnout a sami porozumět proč a jak věci fungují.

Naše společnost nepodporuje jedinečnost dětí a snaží se je zaškatulkovat, jsou jim diagnostikovány různé poruchy a dysfunkce a další poruchy ADD, ADHD, ale tyto poruchy vůbec nevypovídají o inteligenci dítěte.

Chemické léky, které jsou jim často předepisovány, tlumí jejich celkový vývoj! Po užívání těchto léku, děti často přestanou vnímat své pocity a jsou odpojeny od svého vnitřního Já, od své duše.

Květové esence jsou velmi dobrými pomocníky, těmto dětem a jejich rodičům, esence umí vyrovnat jejich psychiku a emoce.